Portakal Web & Grafik Tasarım Stüdyosu Portakal Web & Grafik Tasarım Stüdyosu

Sosyal Medya ve Ticari faaliyetler Nasıl Hesaplanır?

Sosyal medya ve ticari faaliyet konusu her zaman değişkendir. Yeni nesil pazarlama araçlarından olan sosyal medya, interaktif iletişimin gücünden sonuna kadar faydalanarak ticari işletmelere karlı dönüşler sağlıyor. İzmir web sitesi ajansı olarak yaptığınız arayışlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlaması nedir?

İnternet ortamında geniş kitlelere ulaşmak için farklı platform ve teknikler kullanılarak yürütülen yeni nesil tanıtım yöntemlerinin bütününe Sosyal medya pazarlaması denir. Bu yöntemde Facebook, Twitter, Instagram ve benzeri sosyal mecralar aracılığıyla ürünler çeşitli stratejiler ile pazarlanarak tüketicilerle buluşturulmaktadır. Sosyal medya aracılığıyla doğru yapılan her reklam, kampanya, etkinlik ve ürün tanıtımı ekonomik ve geri dönüşümü yüksektir. İzmir web ajansı konusundaki arayışlarınız için biz hazırız.

Sosyal medyada hangi mecralar kullanılır? Hangisi daha etkilidir?

Sosyal medya pazarlaması denince akla gelen mecralar; Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Google Plus, Pinterest, Linkedin, gibi kanallar gelir. Bu mecraların hepsinde aktif kampanyalar, reklam etkinlikleri düzenlenebilecek olsa da şüphesiz verilen hizmetin ve ürünün doğasına uygun doğru platformların seçilmesi oldukça önemlidir.
Örneğin, Instagram, fotoğraf paylaşım platformları arasında en sosyal en aktif mecra kabul ediliyor. Bir tekstil firmasının Instagram’ın pratik ve fotoğraf tabanlı özelliğinden yararlanarak enerjisini bu platforma kaydırması daha doğru iken bir oyun firmasının çocukların daha çok tercih ettiği Youtube’ a yoğunlaşması potansiyel kitleye ulaşmak açısından çok daha mantıklıdır.
Her firmanın, her sosyal medya platformunda olması şart değildir. Doğru ve sürekli kullanılmayacaksa pasif ve etkin olmayan hesaplar markalara daha fazla negatif etki yaratacak, aynı zamanda ekstra maliyete ve zaman kaybına yol açacaktır. Portakal web olarak İzmir yazılım konusunda ve web sitesi tasarımı konusunda gerekli çalışmaları sizlere çok hızlı şekillerde sunuyor ve çözümleri de ön plana çıkarıyoruz.

Paylaş :

İlgili Yazılar