Portakal Web & Grafik Tasarım Stüdyosu Portakal Web & Grafik Tasarım Stüdyosu

Sosyal Medyada e Ticaret Nasıl İşliyor?

Portakal web olarak sosyal medya ile ilgili birbirinden farklı çalışmalara imza atıyoruz. Hem dijital medyanın yönetimi, hem de güçlü bir ilerleyiş ile karşınıza çıkardığımız bütün seçimleri tek bir tıklama ile kullanabilirsiniz. Peki ama sosyal medyada neler yapabilirsiniz? Gelin size birkaç tüyo verelim.

Sosyal medya pazarlama sürecinde ürününüz, sektörünüz ve müşteri kitleniz ile alakalı olan bütün gruplara katılacaksınız. Bu gruplara linkler paylaşarak, müşterilerinizi etkileyip, internet sitenize bakmalarına yardımcı olacaksınız. Bugün bir link paylaşın ve iki hafta sonra buralardan satışı gözlemleyin.

Ücretsizdir. Bunun tartışılacak nesi var ki? Eğer kendi sosyal medya pazarlamanızı kendiniz yürütebiliyorsanız, herhangi bir sosyal ağ kampanyası düzenlemek müthiş ucuza gelecektir. Eğer bir sosyal medya yönetimi uzmanı veya bir reklam ajansı tutarsanız, bu size birkaç bin liradan başlayan maliyetler getirebilecektir. Ancak bu da size getirisi büyük bir yatırım olacaktır. İnternette insanlarla etkileşime girmek ve onlarla etkili bir iletişim kurmak konusu gözünüzü korkutuyorsa veya yazma becerilerinize yeteri kadar güvenmiyorsanız zaten bir reklam ajansıyla veya bazı uzman kişilerle çalışmak mutlaka düşünmeniz gereken bir yöntemdir. Sosyal medya sitelerinde kötü veya zayıf kaleme alınmış içerikler ya da yanlış mesajlar dijital PR çalışmalarınıza büyük zararlar verebilir.
Sosyal medya pazarlama arenası oldukça yüksek seviyede bir rekabet alanıdır. Yüz binlerce hatta milyonlarca dolarlık reklamlar vermeniz gereken klasik pazarlama alanlarının aksine, sosyal medya pazarlaması tüm işletmelerin eşit koşullarda yarışa başladığı bir rekabet ortamıdır. Bununla birlikte sanal dünyada en hızlı ve en çok gelişen, en fazla viralleşen insanlar, en zeki olanlardır. Ve bu insanlar en dikkat çekici taktikleri, en yararlı ve link vermeye değer içerikleri kullanırlar. Eğer çok fazla trafik elde etmek ve online satışlarınızı gerçekten artırmak istiyorsanız, mükemmel ürünleri ve kusursuz müşteri hizmetlerini sunmanın yanında, zekanızı kullanmalı, rekabette hep bir adım öne geçebilecek hamleleri yapabilmeli, sosyal ağınızı en iyi ve etkin şekilde kullanmalısınız. Zaten iş dünyası dediğimiz şey de tamamen bunlardan ibaret değil mi?

Bunca işi yapmak sizin için zorlu ve zaman kaybı olarak geliyor ise, Portakal web olarak bize ulaşın ve sizin için düzenli bir hizmet stratejisi yürütelim. Ne dersiniz?

Paylaş :

İlgili Yazılar