Portakal Web & Grafik Tasarım Stüdyosu Portakal Web & Grafik Tasarım Stüdyosu

İZMİR WEB TASARIMINDA SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

İzmir web tasarım konusunda sizler için güncel seçimleri sürekli yeniliyor ve ön plana çıkarıyoruz. Teknolojinin değişimi, İnternet kullanıcılarının artışı ve kullanım alışkanlıklarının değişmesiyle dijital pazarlama ve sosyal medya terimleri birbirinden ayrı tutmak son 10 yıldır imkansız hale geldi. Gelişen teknoloji ile bu durumu fark eden yöneticiler dijital pazarlama ve buna bağlı olarak sosyal medyaya yatırım yapmaktalar.

Dijital pazarlama nedir?

Dijital pazarlama; firmanızın sunduğu ürün ve hizmetlerin elektronik ortamda bir veya birden fazla kanal aracılığıyla satışa sunulmasıdır. Müşteri ile iletişim ve etkileşiminizi geliştirmek, yüksek satış hedeflerinize ulaşmak için dijital pazarlama yöntemini kullanmalısınız. Dijital pazarlamayı geleneksel pazarlamadan ayıran en önemli özelliği geri bildirimlerin hızlı alınması ve istatiski bilgiler kullanılarak neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlama imkanı sunmasıdır.

Sosyal medya neden önemli?

Son veriler ışığında Türkiye 40 milyonun üzerinde aktif sosyal medya hesabı kullanan kişi sayısı bulunmakta. Dijital pazarlamaya paralel olarak sosyal medya da hızla gelişim kaydetmektedir. Sosyal medyanın işleyişi, ulaşabileceğimiz en fazla kitleye ulaşmak ve kullanıcıları kendine bağlamaktır. Bu nasıl yapılır diye düşünüyorsanız, iyi içerik ve orijinal mesajlar, gerçek kitleye ulaşabilmek gibi, pek çok püf noktası taşımaktadır. Örneğin; e-ticaret siteleri için etkin sosyal medya kullanımı olmazsa olmazlar arasında. Özellikle Facebook, Google Plus, İnstagram, Pinterest, Linkedln ve Twitter hesaplarını etkin olarak kullanılan sitelere sağlanan beğeni ve takipler ve her geçen gün sitenize daha fazla kullanıcının gelmesini sağlayacaktır. İzmir web sitesi tasarımı yapan firmamız, Portakal web olarak oldukça güçlü ve uygun bir dilde çalışmalarını yürütüyor. Geç kalmayın ve çok daha güçlü bir yapıda sitelerinizi hazırlayalım.

Paylaş :

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın